Dátum: 2024 április 18. (csütörtök) | Andrea, Ilma

Egy arany, két ezüst és egy bronzérem Oklahomában

Vasárnap este az UTE négy sportolója (Katona Lili, Szabó Kristóf Zoltán, Dóri Bence és Vidákovich Antal) elindult az Oklahomában megrendezésre kerülő maraton kajak-kenu világbajnokságra! A további képeket ITT találja meg!

A pénteki első napon rendezték meg a férfi K1 junior 22,5 km-t, a női K1 junior 18,75 km-t, a férfi C1 junior 18, 75 km-t valamint a 23 év alatti férfi C1 22,5 km-t.

A férfi K1-ben 22,5 km-es távjában Vidákovich Antal által voltunk érdekeltek. Sportolónk a dán Mads Brandt mögött a második helyen végzett 1:37:23:632-es idővel.

A női K1 futamában az klubunkat Katona Lili képviselte, aki Takács Tamara és Elisabetta Maffioli mögött a harmadik helyen ért célba 1:33:12:727-tel.

A harmadik versenyszám a férfi C1 volt, ahol Dóri Bence Balázs tizenegy másodperccel maradt le Balla Levente mögött az első helyről. Ideje 1:36:03:172 volt.

A negyedik, 23 év alatti férfi C1 versenyen Szabó Kristóf szállt vízre, aki ha már elindult, megnyerte a versenyt. Ideje 1 óra 50 perc 20 másodperc volt! (a Kristóffal készült interjútt ITT tudja megtekinteni angol nyelven)