Dátum: 2024 április 13. (szombat) | Ida

hírek

Nyolc aranyat szereztek sportolóink az Ifjúsági és U23 Magyar Bajnokságon

Ezen a hétvégén (július 31-augusztus 2. között) Szolnok rendezték meg az Ifjúsági és U23 Magyar Bajnokságot, ami egyben EB válogató is. Klubunkat ezúttal is nagyon sok fiatal, tehetséges sportoló képviselte. Az alábbiakban az ő eredményeiket olvashatják.

Pénteken délután tizennégy! döntőben voltunk érdekeltek (az eredményeket időrendi sorrendben közöljük)

K1 Női U23 1000 méter: Braun Boróka a kilencedik helyen végzett
K1 Férfi U23 1000 méter: Czompa Tibor a hatodik lett
C1 Férfi U23 1000 méter: Szabó Kristóf Zoltán kicsit több mint fél másodperccel lemaradva a második helyen végzett
K1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 1000 méter: Györgyjakab Máté az ötödik helyen ért célba
K2 Női U23 1000 méter: a Malcsiner Eszter/Braun Boróka duó a második, a Katrinecz Rita/Metz Zsófia hajó pedig az ötödik helyen végzett
K2 Férfi U23 1000 méter: Vidákovich Antal (Gál István Péter–Közgép SE) a negyedik, Nyári Barnabás/Kalivoda Imre Bálint duó a kilencedik lett
C2 Férfi U23 1000 méter: Fekete Ádám/(Viola Viktor–DKSC) a második, Szabó Zoltán Kristóf (Androkity Marcell–Csepeli KKV) a harmadik, Schmidt Richárd/Dóri Balázs Bence a hatodik, Schmidt Dániel/Gyollai Péter pedig a kilencedik helyen végzett
K2 Női Ifjúsági U17-U18. 1000 méter: Kolozsvári Anna (Pónya Sára–Esztergomi Hajós) a hatodik lett
K2 Férfi Ifjúsági U17-U18. 1000 méter: Czuffer Attila/Horváth Gergely a harmadik helyen ért célba
C2 Férfi Ifjúsági U17-U18. 1000 méter: Lelovics Dávid (Zupkó Bálint–Csepeli KKV) a második, Kosznovszki Gergely Zoltán/Nagymihály Levente az ötödik lett
C4 Férfi U23 1000 méter: Schmidt Richárd/Fekete Ádám/Szabó Kristóf Zoltán/Gyollai Péter hajó a második, a Schmidt Dániel/Pozsár Imre/Dóri Bence Balázs/Szemán Péter  pedig az ötödik helyen ért célba
K4 Férfi U23 1000 méter: Nyári Barnabás/Csontos Márk Zsolt/Nyári Bendegúz/Kalivoda Imre Bálint a negyedik helyen végzett
C4 Férfi Ifjúsági U17-U18. 1000 méter: Kosznovszki Gergely Zoltán/Nagymihály Levente/Zupkó Bálin (Csepeli KKV)/Lelovics Dávid hajó az első, a Párkányi Marcell/Turai Cole Kevin/Guóth Filip/Bozsó Zoltán a hatodik lett
K4 Férfi Ifjúsági U17-U18. 1000 méter: Czuffer Attila/Horváth Gergely/Czabán Gellért (Lágymányos)/Czeglédi Márk Barnabás a hatodik helyen ért célba

Szombaton délután „csak” tizenhárom! döntőbe jutott be UTE-s versenyző (az eredményeket időrendi sorrendben közöljük)

C4 Férfi Ifjúsági U17-U18. 500 méter: a Pozsár Balázs/Párkányi Marcell/Guóth Filip/Bozsó Zoltán a harmadik helyen ért célba
K4 Férfi U23 500 méter: Majercsik Szabolcs/Czompa Tibor/Csontos Zsolt Márk/Vidákovich Antal a hatodik, Nyári Barnabás/Nyári Bendegúz/Kalivoda Imre Bálint/Réthy Bálint pedig a nyolcadik lett
K2 Női Ifjúsági U17-U18. 500 méter: Piller Szabina/Köles Fatima (Esztergomi Hajós) duó a hatodik helyen ért célba
K4 Női U23 500 méter: Katrinecz Rita/Szilágyi Anett (KSI SE)/Szénási Zsófia ( EDF Démász)/Malcsiner Eszter hajó az első, Horváth Alexandra Enikő (EDF Démász)/Georgopoulou Alexandra (MTK)/Simán Fanni (KSI SE)/Szabó Ágnes Viktória a második, Miskó Noémi (KSI SE)/Metz Zsófia/Nagy Szimonetta (KSI SE)/Braun Boróka pedig a negyedik lett
C4 Férfi U23 500 méter: Schmidt Richárd/Fekete Ádám/Szabó Kristóf Zoltán/Gyollai Péter a második, Schmidt Dániel/Pozsár Imre/Dóri Bence Balázs/Szemán Péter pedig az ötödik helyen ért célba
K4 Női Ifjúsági U17-U18. 500 méter: Köles Fanni (Esztergomi Hajós)/Piller Szabina/Bánki Lilla (KSI SE)/Gyuricza Petra (Szolnoki Sportclub) az első lett
K1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 500 méter: Piller Kristóf a hetedik helyen ért célba
C1 Férfi U23 500 méter: Szabó Kristóf Zoltán a negyedik lett
K2 Férfi Ifjúsági U17-U18. 500 méter: Piller Kristóf/Györgyjakab Máté a harmadik, Czuffer Attila/Horváth Gergely pedig az ötödik helyen ért célba
C2 Férfi Ifjúsági U17-U18. 500 méter: Zupkó Bálint (Csepeli KKE)/Lelovics Dávid az első, Kosznovszki Gergely Zoltán/Nagymihály Levente a negyedik lett
K2 Női U23 500 méter: Simán Fanni (KSI SE)/Szabó Ágnes Viktória a harmadik, Szilágyi Anett (KSI SE)/Malcsiner Eszter a negyedik, Metz Zsófia/Braun Boróka pedig a hetedik helyen ért célba
K2 Férfi U23 500 méter: Majercsik Szabolcs/Czompa Tibor megnyerte a futamot
C2 Férfi U23 500 méter: Viola Viktor (DKSC)/Fekete Ádám az első, Schmidt Dániel/Gyollai Péter a hatodik helyen ért célba

Vasárnap délelőtt tizenhárom kategóriában jutott döntőbe lila-fehér versenyző (az eredményeket időrendi sorrendben közöljük)

K1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 200 méter: Széchenyi Kristóf a negyedik, Piller Kristóf az ötödik helyen ért célba
K1 Női Ifjúsági U17-U18. 200 méter: Piller Szabina közel fél perccel legyőzte a mezőnyt és megnyerte a számot
C1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 200 méter: Lelovics Dávid a negyedik lett a döntőben
K1 Női U23 200 méter: Malcsiner Eszter hatodikként ért célba, Szabó Ágnes Viktória pedig a kilencedik lett
C1 Férfi U23 200 méter: Fekete Ádám hatalmas csatában szerezte meg a második helyet
K2 Férfi Ifjúsági U17-U18. 200 méter: Rausch Levente (EDF Démász)/Széchenyi Kristóf duó centikkel lemaradva az első helytől másodikként csapott a célba, Piller Kristóf/Györgyjakab Máté a nyolcadik lett a futamban
C2 Férfi Ifjúsági U17-U18. 200 méter: Kosznovszki Gergely Zoltán/Nagymihály Levente a második idővel ért célba, a Párkányi Marcell/Szatmári Solt Taksony hajó pedig a hatodik időt evezte
K2 Férfi U23 200 méter: Majercsik Szabolcs/Havasi Gergő (Váci SE) az ötödik helyet szerezte meg
K2 Női U23 200 méter: Katrinecz Rita/Szabó Ágnes Viktória duó hajszál híján lecsúszva a dobogó legfelső fokáról, a második lett
C2 Férfi U23 200 méter: Schmidt Richárd/Fekete Ádám hajója a második, a Schmidt Dániel/Gyollai Péter duó pedig a nyolcadik helyen végzett
K4 Férfi U23 200 méter: a Majercsik Szabolcs/Czompa Tibor/Nyári Bendegúz/Vidákovich Antal kvartett hetedikként ért célba
K4 Női U23 200 méter: a Malcsiner Eszter/Braun Boróka/Szabó Ágnes Viktória/Piller Szabina négyes nagy küzdelemben, kevesebb, mint két tized másodperccel megelőzve a második hajót végzett az első helyen
C4 Férfi U23 200 méter: a Schmidt Richárd/Fekete Ádám/Szabó Kristóf Zoltán/Gyollai Péter négyes a második, a Schmidt Dániel/Pozsár Imre/Dóri Bence Balázs/Szemán Péter hajó pedig hatodikként ért célba

Vasárnap délután kilenc „A” döntőbe szoríthattunk klubunk versenyzőiért (az eredményeket időrendi sorrendben közöljük)

K1 Férfi U23 5000 méter: Czompa Tibor a kilencedik, Nyári Bendegúz a tizenötödik, Nyári Barnabás a tizenkilencedik, Csontos Zsolt Már a huszadik, Kalivoda Imre Bálint a huszonegyedik helyen végzett
C1 Férfi U23 5000 méter: Szabó Kristóf Zoltán több mint egy másodperccel megelőzve a második helyezettet megnyerte a futamot. Schmidt Richárd a hetedik, Dóri Bence Balázs a tizenegyedik, Schmidt Dániel a tizenkettedikként ért célba
K1 Női U23 5000 méter: Braun Boróka nagy csaptában a harmadik helyen végzett. Metz Zsófia tízedik lett
K2 Férfi Ifjúsági U17-U18. 4000 méter: A Czuffer Attila/Horváth Gergely hajó másfél másodperccel megelőzve az MTK-s hajót megnyerte a döntőt
K1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 4000 méter: Györgyjakab Máté a második, Czeglédi Márk Barnabás a tizennegyedik helyen ért célba
C4 Férfi Ifjúsági U17-U18. 4000 méter: A Párkányi Marcell/Guóth Filip/Szatmári Solt Taksony/Bozsó Zoltán négyes a harmadik helyen végzett a futamban
C2 Férfi Ifjúsági U17-U18. 4000 méter: Pozsár Balázs/Csete Ádám duó a harmadik helyen végzett a fináléban
C1 Férfi Ifjúsági U17-U18. 4000 méter: Turai Cole Kevin a tizenegyedikként ért célba
K1 Női Ifjúsági U17-U18. 4000 méter: Kolozsvári Anna a kilencedik helyen fejezte be a döntőt

Összesen tíz aranyat, tizenöt ezüstöt és nyolc bronzérmet szereztek sportolóink.

GRATULÁLUNK MINDENKINEK!

Képek

baki I. Európai Játékok - csapatgyűlés című gallériából ízelítő

Videó

Sportolj velünk az UTE szakosztályaiban!

UTE az utánpótlásért alapítvány - 1%

Mi az, amivel megőrizheted a gyermekeid egészségét?
Mi az, amivel segítheted olimpikonjaink felkészülését?
Mi az, amivel segítheted kedvenc klubodat?
Mi az, amit igyen adhatsz tavalyról?

UTE az utánpótlásért Adószám: 18165159-1-41